ALIŞVERİŞ VE KÜLTÜR NOKTASI

Cam Korkuluklar` ın Avm` Lerdeki Yeri


Dekorasyon genel anlamı ile içine bir çok şeyi alıyor. Duvardaki süslemelerden, Cam korkuluklar` a kadar, zeminde kullanılan malzemeye, bir televizyon vitrininden yine o televizyon vitrini içinde yer alan bir objeye kadar herşey dekorasyon adı altında toplanabilir. Kaba iş ile uğraşanlar kendi işini dekorasyon olarak görürken, ince dokunuşları yapan mimar ve tasarımcılar da kendi işini dekorasyon çalışması olarak görebilir.

Avm Cam Korkuluk Modeli
Genellikle alışveriş merkezlerinde katlarda yoğun kullanılan ve gözümüze çarpan Cam Korkuluklar gerek dekorasyon gerekse can güvenliği için tercih edilmektedir. Dekorasyon adına bulunduğu katlardan aşağıya ya da ileriye görüşlü engellememesi, can güvenliği bakımından ise standart bir insan boyuna göre bele kadar yükseklikte olmasından dolayı düşmeleri engellemesi gösterilebilir. Ayrıca cam deyip geçmemeli oldukça da sağlam görünüyorlar. Özel üretilen bu cam korkuluklar hem kırılıp dağılmayan, bir darbe sırasında sadece tuz buz olan ancak yerinde duran ham maddelere sahipler. 

Cam korkuluk alanında takip ettiğim, incelediğim bir çok kurum var. Osm Paslanmaz Ancak bunların içinde gerek kullanıcısına genel anlamda modelleme, üretim ve montaj sürecini iyi anlatan, fiyatlar konusunda bilgi veren bir kurum var ki cam korkuluk denildiğinde sitesi kesinlikle ziyaret edilmesi gerek diye düşünüyorum. Bir çok cam korkuluk modelini de sitesinden sunan kurum bir çok proje referansı ile de dikkat çekiyor. Sitelerindeki sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 Cam Korkuluk örnek modelleri

Eğer sizde henüz konutunuzda ya da iş yerinizde paslanmaz korkuluk ya da cam korkuluk kullanmayanlardan iseniz bu konu hakkında detaylı bir inceleme yapmanızı tavsiye ederim. Kullanılan projeye en az %10 değer kattığı idda edilen cam korkuluklar ile sizde ferah ve kullanışlı alanlar ve üstelik can güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.