ALIŞVERİŞ VE KÜLTÜR NOKTASI

CEVAHİR AVM`DEN BASIN AÇIKLAMASI

CEVAHİR AVM`DEN BASIN AÇIKLAMASI

 

İstanbul`da yer alan Cevahir AVM`den açık stantların mühürlendiğine dair haberlerle ilişkili bir açıklama yapıldı.

 

Bilindiği üzere geçen tarihlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li Meclis üyeleri Hüseyin Sağ ve Deniz Erzincan, Cevahir AVM yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusu sonucunda İstanbul`da yer alan Cevahir AVM`den açık stantların mühürlendiğine dair haberler yayınlandı. Cevahir AVM`den Sözcü gazetesi kaynaklı bu haber için bir açıklama yapıldı.

Avm.Gen.Tr olarak açıklaması yayınlıyoruz. İşte Cevahir AVM tarafından yapılan o açıklama;

Değerli Basın Mensubu;

İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde bulunan 33 bin 205 metrekarelik alanın, projeye aykırı olduğu yönünde 02 Aralık 2016 tarihinde bazı medya kuruluşlarında yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmaması nedeniyle kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla hazırladığımız açıklamayı bilginize sunarız.

İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi şu anki maliki tarafından satın alındığından beri, yüksek kalite ve standartlar ile profesyonel bir şekilde yönetilmiş olup tüm faaliyetlerini hukuka uygun olarak yürütmektedir. Haberdeki kaçak yapı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. İstanbul Cevahir AVM’ye ait tüm projeler halihazırda Şişli Belediyesi tarafından onaylanmıştır.

Gerçeği yansıtmayan bu haberler İstanbul’un simgesi haline gelmiş, kentin en köklü alışveriş merkezlerinden olan İstanbul Cevahir AVM’nin itibarına ve perakende sektörüne zarar vermektedir. Ülke olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde Türkiye’nin en büyük perakende markalarına karşı yapılmış bu haberin yerel ekonomi üzerinde zarar verici etkileri olacağından hayli endişe duymaktayız.

İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi olarak ilgili mevzuata uygun olarak müşterilerimize hizmet verdiğimizi bir kez daha vurgularız.

Saygılarımızla,

İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi Yönetimi