ALIŞVERİŞ VE KÜLTÜR NOKTASI

Gecenin fark yaratını ve yıldızı siz olun

 

Tasarımları merakla beklenen ünlü modacı Cengiz Abazoğlu ve Türk markası adL, Alfred Hitchock’un kült filmi Kuşlar’dan ilham alarak hazırladığı 2017 İlkbahar-Yaz ‘‘Bird’’ koleksiyonuyla, genç, konforlu ve şık olmanın detaylarını modaseverlerle buluşturuyor.

 

 

1960’ları 2017 yorumuyla günümüze taşıyan adL+Cengiz Abazoğlu, hayatın her anının değerli olduğunu vurgulayarak rahat ve doğal stil sahibi kadını öne çıkarıyor…

2017 İlkbahar-Yaz ‘‘Bird’’ koleksiyonu özlediğimiz sıcaklığı, eşsiz güzelliklerden biri olan gökkuşağının renklerinden alıyor… Sarı, mavi, yeşil, kırmızı, turuncu, mor renkleri, tasarımlarla buluşarak doğal ve rahat olmanın tüm şıklığının sırlarını veriyor. Kalın bordur çizgiler, maskülen geniş kesimler, püskül detaylar, ponpon saçaklar koleksiyonu hareketlendirirken, empirme desenler ve kaftanlar modernize edilerek birçok kombine alternatif sunuyor. Sezon trendi nakışlar ve desen boyamalar jeanin sportif olumsuz ruhunu beslerken, fermuar detaylar, metalik kaplamalarla sokak stilini canlandırıyor.

Cengiz Abazoğlu ‘‘1960’lar da hayatımıza giren Alfred Hitchcock’un kült filmi Kuşlar’dan ilham alarak hazırladığım koleksiyonun ana teması doğal ve rahat olmak... Hafif yalın, konforlu, gizli seksapalitesi olan çarpıcı genç kadının ruhunu yansıttığımız tasarımlar gökkuşağı renkleriyle hayat bularak özgür ve sonsuz yolculuğuna devam ediyor. Modernize ettiğim kaftan ve empirmeler bu baharın gözdesi olmaya aday... ’’ dedi.