ALIŞVERİŞ VE KÜLTÜR NOKTASI

Sportive, büyümeye devam ediyor

 

Dünyaca ünlü spor markalarını aynı çatı altında buluşturan Türkiye’nin çok markalı lider spor perakendecisi Sportive, İstanbul’da hizmete açılacak iki yeni mağazasıyla büyümesini sürdürüyor.

 

 

Konuyla ilgili olarak konuşan Sportive AŞ Genel Müdürü Zeynep Selgur: “Dünyada ve Türkiye’de ekonomide daralmanın olduğu günlerdeyiz ancak spor perakendesinde tam aksine bir büyüme söz konusu. Ortalama yaşam süresi arttıkça insanlar kendilerine daha çok özen gösterip kaliteli yaşam konusunda bilinçleniyorlar. Bunun sonucunda aktif yaşam, spor ve spor giyime olan ilgi de artıyor. Sporun dünyadaki en demoktratik alan olması da bu büyümeyi etkileyen faktörlerden biri. Spor perakendesi gelişmekte olan bir sektör ve büyüme oranlarına baktığımızda talebin arttığını açıkça görebiliyoruz. Bu talepleri karşılayabilmek adına doğru hedef kitleye ulaşabileceğimiz lokasyonlarda yatırımlar yapıyoruz. Verimliliği ön planda tuttuğumuz için kontrollü büyümek bizim için çok önemli. Değerlendirmelerimiz sonucunda fiziksel şartları ve lokasyonunun uygun olduğunu gördüğümüz Maltepe Park ve Brandium AVM’de iki yeni mağazamızı hayata geçirme kararı aldık.” dedi.

760 metrekare alanıyla Maltepe Park AVM’nin zemin katında konforlu bir alışveriş deneyimi sunan Sportive, Brandium AVM’nin ise -1. katında 219 metrekarelik alanıyla sporseverlerle buluşuyor. Sportive’in müşterilerine binlerce seçenek sunan iki yeni mağazası, markanın kendi adını taşıyan özel koleksiyonunun yanı sıra; Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Mammut, Arena, HEAD, Nike Aksesuar (ENIJR), Umbro ve Everlast başta olmak üzere dünyaca ünlü 100’ü aşkın markaya ev sahipliği yapıyor.