Şikayet Yaz

İstinye Park Alışveriş Merkezi

İstinye Park Alışveriş Merkezi için İstanbul`un en lüks ve en çok ünlü akınına uğrayan alışveriş merkezi tanımı kısaca yapılabilir. Ancak biz bu tanıma sıkışmadan sizlere İstinye Park Alışveriş Merkezi`ni tüm detayları ile tanıtmaya çalışacağız. 

Kapılarını 2007 yılında büyük bir tören ve ilgi ile açan İstinye Park Alışveriş Merkezi o günden bu güne marka değerinin üzerine koyarak devam etmektedir. Bugün 280 den fazla ulusal ve uluslar arası markanın bir arada olduğu alışveriş merkezi, alışveriş ile konforu bir arada yaşamayı sevenlere hitap eden lüks segmenli bir mekandır. 

 

İstinye Park Alışveriş Merkezi  doğanın ışığından en çok yararlanılan alışveriş merkezlerinin başında gelir. Mekan hem kapalı hem de açık alanları ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir. 26 ayda tamamlanan imşaat süresince tam 600.000 m3 hafriyat, 20.500 ton inşaat demiri, 156.000 m3 beton, 430.000 m2 betonarme kalıbı, 194.000 m2 döşeme kaplaması, 2,7 km korkuluk, 21.000 m2 cephe kaplaması kullanılmış. 

İstinye Park Alışveriş Merkezi`nde 64 adet yürüyen merdiven vardır. Asansörlerde ulaşımı kolay ve ziyaretçilerin rahatlıkla bulabileceği yerlerde konumlandırılmıştır. Söylemeden geçemeyeceğimiz bir başka çalışma ise 12 adet olan sinemanın tamamı diğer alışveriş merkezlerinin tersine alt kata konumlandırılmış olmasıdır.

Pazaryeri`nde yapacağınız 50 TL ve üzeri alışverişlerde VALE hizmeti tamamen ücretsiz olması ise oldukça güzel bir çalışmadır. Bir çok alışveriş merkezinde gördüğünüz hizmetleri İstinye Park Alışveriş Merkezi`nde sıradan ve olağan olarak görebilir ekstra gördüğünüz hizmetlerle alışveriş deneyiminize yeni hizmetler ekleyebilirsiniz. Kısacası İstinye Park`ta alışveriş tutkunuzu bir çıta daha yükseltebilirsiniz. 

İstinyePark Alışveriş Merkezi bir çok ünlü markanın Türk pazarına açıldığı ilk kapı olma özelliği taşımaktadır. Bu rakam 41 marka ile bir rekordur. Tam 41 uluslararası ünlü ve değerli marka İstinye Park aracılığı ile Türk takipçileri ve alıcıları ile buluşmuştur. İstinye Park Alışveriş Merkezi`nin toplam mağaza alanı 87 bin m2`dir. Yaşam alanları ile bu ölçü 270 bin m2`ye çıkmaktadır. 

3200 araç alan otoparkı ile alışveriş merkezlerinde fazlaca yaşan otopark sorununu ortadan kaldıran İstinye Park, 12 sinema salonu ile de sınırsız sinema keyfi sunmaktadır.

Projenin aldığı ödüller; 2008 yılında Mapic’ten ‘Yılın Alışveriş Merkezi Geliştiricisi’, 2009 yılında ICSC’den Maxi Ödülleri kapsamında ‘Grand Opening, Expansion & Renovation’, ‘Maxi Silver Ödülü’nü almaya hak kazandı. Ardından yine ICSC’nin ‘Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi’ seçtiği İstinye Park Alışveriş Merkezi , Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği AMPD’ye ait “Yılın Alışveriş Merkezi” ödülüne de layık görüldükten sonra, son olarak 2012 yılında perakende dalında “FIABCI Prix d`Execellence” ödülünü kazandı.

Alışveriş merkezinin verdiği hizmetlere sayabileceklerimiz, Golf Arabaları,  Tekerlekli Hizmetler,  Çocuklu Ailelere Özel Hizmetler,  Evlilik Listesi,  Vergi İadesi,  Vale,  ATM`ler,  Teras Alanı, Kayıp Eşya,  Servis Arabaları,  Danışma,  Kilitli Dolap,  Ankesörlü Telefonlar bulunmaktadır.

Favorilerime Ekle

İstinye Park Alışveriş Merkezi'de Bulunan Bazı Mağazalar

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder
  • Enjoy34
    Bir kere gittim tamam güEl hoş bir avm yani tahatlıkla gezebilirsiniz alt bölümde manav misali kurulmuş olan stantlar da dikkat çekiyor ama sinir olduğum nokta en üst katındaki yemek yerlerınde neden en kötü araba mercedes hep mi zengin takılır