Şikayet Yaz
Shemall Antalya Alışveriş Merkezi

Hem yerli hemde yabancı turistlerin perakendeye renk getirmesi yönünden tüm sektörde beğenilen bu proje ile büyük bir ilgi odağı olan Shemall AVM ülke turizmi ve perakende sektörü için işletmeciler faydalı bir uygulamayı benimseyip sektöre ayrı bir bakış açısı getirmiştir. Shemall Antalya Alışveriş Merkezi, Akdeniz bölgesinin en özel kıyı bendinde Antalya Lara Beach`e giden yolun, şehri dört ana bölgeye ayıran en önemli kavşağında ve yer almasıyla gözde mekanlardan biri olma haline geldi. Shemall Antalya Alışveriş Merkezi `nde 500 açık 250 kapalı olmak üzere toplam 750 araç kapasiteli otopark mevcut olduğundan ziyaretçilerine park sıkıntısı yaşatmadan alışverişlerinin keyifli hale alması için uğraş veriyor.

Antalya`da açılan alışveriş merkezlerinin arasına en son hizmete giren Shemall Antalya Alışveriş Merkezi ve Yaşam Merkezi, Mayıs 2008’de hizmete girdi. 16.500 metrekarelik alanı ile 70 ünlü markası ve modern mimarisi ile kısa sürede tüm Antalya’da buluşma noktası haline gelen Shemall AVM, sosyal yaşam projelerinde uyguladığı çalışmalarının meyvesini toplayarak Türkiye’de bir ilke de imza atıp farklılığını ortaya koymuş bulunmaktadır.

Shemall Avm, dünya markalarını ve kaliteyi Antalya halkı ile buluşturan adreslerden biri olmuştur. 16.500 m2 kapalı alan ve 10.500 m2 kiralanabilir alan üzerinde bulunan Shemall Alışveriş Merkezi toplam 4 kat ve 69 adet mağazadan oluşmaktadır.Shemall Avm `de500 açık 250 kapalı olmak üzere toplam 750 araç kapasiteli otopark mevcuttur. Shemall Antalya Alışveriş Merkezi`nden prestijli markalar ile alışveriş dünyasına değişik bir strateji getirdi. Şehir merkezinde şık bir atmosferde binlerce yeni sezon ürününü ve en son alışveriş trendlerini ziyaretçileriyle ile buluşturan Shemall Antalya Alışveriş Merkezi, "Antalya`nın İlk ve Tek Moda&Alışveriş Merkezi olmayı hedeflerinin arasındadır.Bünyesinde kendi sektöründe trend olan cafeler ve farklı menü seçenekleri sunan seçkin restaurantlar sunan Shemall Antalya Alışveriş Merkezi, ziyaretçilerine de rahat alışveriş keyfini yaşatıyor. Sizler alışveriş yaparken çocuklarınız Shemall`un içinde yer alan Jokerland `de eğlenerek ve öğrenerek kendi renkli dünyalarına heyecen katabiliyor. 

Shemall Antalya Alışveriş Merkezi dünya markası olan mağazaları, Damak tadı olarak farklı lezzetleriyle ve çocuklara yönelik sunduğu hizmetler ile ziyaretçilerine farklı bir sosyal yaşam merkezi sunmaktadır. Göze çarpan dekorları, özel günlerdeki aktivitelerle yanında ilklerin düzenlendiği kültür ve sanat etkinlikleriyle ile yarattığı hoş ambiansı ziyaretçilerine önem verdiğini göstermektedir. Shemall Antalya Alışveriş Merkezi haftanın her günü 10:00 - 22:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Önemli Bilgi ;

Shemall Antalya Alışveriş Merkezi dünya alışveriş devi Global Blue`nun güvenini kazanarak "Türkiye`nin ilk Tax Free Alışveriş Merkezi" unvanına da sahip olmayı başardı. Artık Antalya`yı ziyaret eden yabancı konuklar vergi iadelerini almak için havaalanına ya da ülkelerine dönmeyi beklemek zorunda kalmadan Shemall`daki Global Blue - Tax Free Nakit Geri Ödeme Noktası`na uğrayıp vergilerini anında ve nakit olarak geri alabilmektedir.

İkamet adresi Türkiye dışında olan (T.C. ve K.K.T.C. vatandaşları da dahil) yerli ve yabancı turistler, Global Refund Tax-Free işareti bulunan mağazalardan yaptıkları 100 YTL ve üzeri alışverişlerde ödedikleri KDV’yi şimdiye kadar sadece gümrük çıkışlarında faturalarını göstererek geri alabiliyorlardı. Ancak, perakende sektöründe farklı bir hizmet ve yenilik getirebilmek amacını esas alan Shemall AVM Yönetimi bir ilke imza atarak Türkiye’nin ilk Tax-Free Ödeme Noktası’nı oluşturdu. Büyük bir bütçe ayrılarak hizmete sokulan ödeme noktasından turistler sadece Shemall AVM’de bulunan işletmelerde yaptıkları alışverişlerin değil, tüm Türkiye’de yapılan alışverişlerin KDV geri iadesini alabiliyorlar. Turistler açısından gümrük kargaşası ve telaşı içinde yapacakları işlemin daha rahat bir ortamda yapılabilmesi imkânını sağlayan uygulamanın perakendeye de farklı bir faydası olacağı ortada. Daha önce ülkeden ayrılma sırasında geri aldıkları KDV’yi artık henüz ülke içindeyken geri aldıkları için daha fazla alışveriş yaptıkları ve geri alınan paranın da yine perakende sektöründe tüketildiği gözlemlenmektedir.

Favorilerime Ekle

Shemall Antalya Alışveriş Merkezi'de Bulunan Bazı Mağazalar

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder