Ünlü kukla sanatçıları Mall of İstanbul`da
 

Mall of İstanbul, 20. Uluslararası Kukla Festivali’ne 3’üncü kez ev sahipliği yapıyor. 20-21-22 Ekim günlerinde dünyanın en ünlü kukla sanatçılarından muhteşem gösteriler Mall of İstanbul ziyaretçileriyle buluşacak.

 

 

 

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC) tarafından “Dünyanın En İyi AVM’si” seçilen Mall of İstanbul’da; dünyaca ünlü kukla sanatçıları seyrine doyulmaz gösteriler sunuyor. Seyirlik oyunların en eskilerinden biri olan ipli kukla sanatının efsane isimleri; İspanya’dan Toni Zafra, Çek Cumhuriyeti’nden Karromato ve Rusya’dan The Fifth Wheel grubu 20-21-22 Ekim günlerinde muhteşem kukla gösterileriyle Mall of İstanbul’da. 20. Uluslararası Kukla Festivali kapsamındaki gösteriler tüm Mall of İstanbul ziyaretçilerine açık olarak Amfi Tiyatro’da sergileniyor. Gösterilerin yanında isteyenler kendi kuklalarını yapmayı öğrendikleri kukla atölyesi çalışmalarına katılabiliyor.

 

20 Ekim Cuma günü İspanya’dan Toni Zafra

İspanyalı kukla sanatçısı Toni Zafra, “Minik Dünya” adlı kukla gösterisiyle Mall of İstanbul’da seyirciyle buluşuyor. Palyaço, goril, at, yengeç ve balerin gibi birbirinden renkli kuklarla adeta dans eden Zafra’nın eğlenceli gösterisi 20 Ekim Cuma günü saat 17.30 – 18.30 ve 19.30’da 3 farklı seans şeklinde sergilenecek.

 

21 Ekim Cumartesi günü Karromato ile kukla sirki

Çek Cumhuriyeti’nden gelen dünyaca ünlü kukla sirki Karromato “Ahşap Sirk” adlı gösterisiyle Mall of İstanbul’da. Palyaçolar, aslanlar, dansçılar ve bir sirkte olan pek çok farklı karakterin eğlence dolu şovlarını kuklaların mini sahnesine taşıyan Karromato, 21 Ekim Cumartesi günü saat 17.00 ve 18.00 olmak üzere iki farklı seans şeklinde sergileniyor.

 

22 Ekim Pazar günü The Fifth Wheel’den dünya dansları

Rusya’nın dünyaca ünlü kukla grubu The Fifth Wheel, Mall of İstanbul’da. The Fifth Wheel ‘İpli Kabare’ isimli gösterisinde; İspanyol, Orta Doğu, Uzak Doğu, Latin ve Kuzey Amerika ve hatta Anadolu danslarını kültürlerin kendilerine ait yerel karakterleriyle sergiliyor. Büyük boyutlu kuklalar kullanan sanatçılar dünya müzikleriyle ve kendi üsluplarında esprileriyle eğlence dolu bir şov sunuyor. The Fifth Wheel’den “İpli Kabare” 22 Ekim Pazar günü saat 16.00 – 17.00 ve 18.00’da üç farklı seans şeklinde sergileniyor.

 

Hafta sonu kukla atölyeleri

Dünyaca ünlü kukla gösterilerini izledikten sonra, içindeki yaratıcılığı keşfetmek isteyenler Mall of İstanbul’daki kukla atölyelerine katılabiliyor. Kukla sanatçısı Cengiz Özek eşliğinde yapılan rengarenk kuklalar, atölye sonunda katılımcılara hediye ediliyor. Atölyeler: Cumartesi günü; Puppet Show Time Kukla Atölyesi, 13.00-14.00-15.00-16.00 saatlerinde AVM’nin 1.katında Lale Meydanı’nda. İpli Kukla Atölyesi, 13.30-14.30-15.30 saatlerinde G katı Çınar Meydanı’nda. Pazar günü ise İpli Kukla Atölyesi, 13.00-14.00-15.00 saatlerinde. Atölyeler tüm Mall of İstanbul ziyaretçilerine açık olarak düzenleniyor.

Favorilerime Ekle
Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder