SIK SORULAN SORULAR

Avm.Gen.Tr web portalı, ‘Türkiye`nin Alışveriş ve Kültür Noktası’ sloganı ile kurulmuş en büyük Alışveriş Merkezleri ve AVM içinde yer alan mağazaların yer aldığı rehber projesidir. Web portalımızın asli amacı alışveriş tutkunlarını tek tek avm sitelerini dolaşma yerine aradığı bilgiye ve içeriğe tek bir yerde bulmalarını sağlamak, AVM etkinlikleri, duyuru ve kampanyalarını anlık yayınlamaktır. Ayrıca sinema, ücretsiz müşteri servisleri konusunda da en doğru ve hızlı bilgiyi ziyaretçisine aktarmaktır.

Avm.Gen.Tr Türkiye’nin 81 ilinde yer alan yaklaşık 400 üzerinde AVM ve bu AVM’lerde yer alan mağazaların ürünlerini, kampanya ve duyurularını sizlere aktarırken ayrıca ülkemizde yer alan tüm sinema salonlarının en güncel bilgilerini, seanslarını ve bilet bilgilerini de sizlere ücretsiz sunmaktadır.

Yerinde gidip görmeyi, alışveriş yapmayı planladığınız alışveriş merkezine en kolay ve zahmetsiz ulaşım bilgilerine de yine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ücretsiz müşteri servisleri hakkında en güncel bilgiler portalımızda yer almaktadır.

Sizde ücretsiz üyelik oluşturarak alışveriş ve sinema adına aradığınız her şeyi sitemizde bulabilirsiniz. 

Avm.Gen.Tr web portalına Bireysel ve Kurumsal Üyelik oluşturabilirsiniz. Bireysel üyelik ile sitemizde avm ve mağazalar hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne aktarabilir, kampanya ve duyuruları takip edebilirsiniz. Kurumsal üyelik ile ise yöneticisi ya da yetkilisi olduğunuz AVM ya da mağazanın bilgilerini güncelleyebilir, kampanya ve duyurularınızı bize iletebilirsiniz. 

Bireysel Üyelik Oluşturmak İçin Burayı Tıklayınız.
Kurumsal Üyelik Oluşturmak İçin Burayı Tıklayınız.

Avm.Gen.Tr web portalımızda yer alan mağaza içerikleri, adres ve iletişim verileri, web bilgi işlem danışmanlarımız tarafından bizzat yer aldığı AVM `nin web sitesi ya da müşteri hizmetlerinden edinilen bilgiler ışığında oluşturulmuştur. Tüm girilen içerikler, adres ve telefon bilgileri teyit edilmiştir. Ancak yine de bilgilerinde yanlışlık olduğunu düşündüğünüz bir AVM, mağaza ya da sinema salonu ile karşılaşırsanız bu durumu bize info@avm.gen.tr mail adresimiz üzerinden iletebilirsiniz. Bilgi işlem personellerimiz gerekli düzenlemeyi en kısa sürede değerlendirecektir. 

Ayrıca AVM, mağaza ya da sinema salonu yetkilisi iseniz bilgilerinizi dilediğiniz gibi özgün içerikler ile değiştirebilirsiniz. Bunun için buradan kurumsal üyelik oluşturmanız yeterlidir. 

Servis saatleri sitemizde bağımsız bir bölüm olarak yer almaktadır. Aradığınız AVM`nin bulunduğu ili buradan seçerek o ilde yer alan tüm AVM`lerin servis güzergahlarını ve servis saatlerini görebilirsiniz.

Yada dilerseniz incelediğiniz Alışveriş Merkezi sayfanızın sağında yer alan Servis Saatleri bölümünden de sadece o AVM`nin ücretsiz servis saatlerine ulaşabilirsiniz. 

Üye olurken oluşturduğunuz şifrenizi kaybetmeniz durumunda www.avm.gen.tr web sitenizin sol üst kısmında yer alan Üye Girişini tıklayınız ve sonrasında açılan sayfada yer alan şifremi unuttum linkini tıklayınız. 

 

Sonrasında açılan sayfada yer alan `e-mail adresiniz` yazan yere üye olurken girdiğiniz mail adresinizi yazınız ve `Şifre Gönder` butonuna basınız. Web sitemiz üzerinden yeni şifre bilgileriniz mail adresinize otomatik olarak gönderilecektir. 

 

Yada dilerseniz buradan hızlıca yeni şifre için mail adresinizi yazarak, şifre işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Web portalımıza üye olarak sitemiz üzerinden forum bölümünü aktif kullanabilir, AVM ve mağazalar hakkında yorum ekleyebilirsiniz. Ayrıca Alışveriş Merkezleri tarafından oluşturulan kampanya ve duyurulara daha rahat ulaşabilir hatta anlık haberdar olabilirsiniz. Yine üyelik işleminden sonra otomatik oluşan profilinizi kendinize özel bilgiler ile güncelleyebilirsiniz. Kendinize özel profil resmi yükleyebilir, şifrenizi değiştirebilir, hakkınızda içerik yazabilir, hatta kendinize özel kullanıcı adı oluşturabilir ya da dilediğiniz vakit kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. 

Forum bölümüne drekt ulaşım sağlayabilir ve kaç konu açtığınızı ve kaç kez profilinizin tıklandığını da üye olarak deneyimleyebilirsiniz. Kısacası sitemizden aktif olarak daha fazla yararlanabilir ve daha fazla sitemize katkıda bulunabilirsiniz. 

Ücretsiz Üye Olmak İçin Burayı Tıklayınız.

Web sitemizde kullanıcı ad ve şifrenizle giriş sorunu yaşıyorsanız bunun birkaç sebebi olabilir:

1. Kullanıcı adı ve şifrenizi girerken BÜYÜK-küçük harf farkına dikkat etmelisiniz. Caps lock tuşu açık kalmış ve yazdığınız şifredeki harfler büyük harf olarak girilmiş olabilir. Bu sorunu yaşamamak için şifrelerinizi daima küçük harflerle girmelisiniz.

2. Kullanıcı ad ve şifrenizi eksiksiz ve doğru olarak yazdığınızı kontrol etmelisiniz

3. Kimi web browser (tarayıcı-pencere) programları bazı görüntüleme işlemlerini (Türkçe karakterli metinleri algılama gibi) tam olarak yerine getiremeyebilirler. İnternete girdiğiniz pencerenizin üst bölümündeki ‘görünüm-view’ sekmesine girerek karakter kodlamalarınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Bu bölümde Türkçe Windows ya da Türkçe ISO seçeneklerinden birini işaretlemeniz sorunu düzeltebilir.

Bunların dışında giriş problemi devam ediyorsa destek için lütfen info@avm.gen.tr mail adresine destek maili atınız.

 

Üye olurken oluşturduğunuz ya da aktif kullandığınız şifrenizi profil düzenleme bölümünden değiştirebilirsiniz. 

Sitemizde yer alan mağazanız bulunmakta ise mağaza bilgilerini güncellemek için kurumsal üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Üyeliğinizin oluşturulmasının ardından hesabınız mağazanız ile ilişkilendirilecek ve mağaza bilgilerini güncellemenize imkan tanınacaktır.

Şuan web portalımızda yer alan mağaza bilgileri içerik editörlerimiz tarafından otomatik olarak oluşturulmuş içeriklerdir. Güncel içerik bilgilerini info@avm.gen.tr mail adresine göndererek de güncellenmesini sağlayabilirsiniz. 

Kurumsal Üyelik Oluşturmak İçin Burayı Tıklayabilirsiniz. 

Web portalımızda güncel 400`ü aşkın AVM ve bu AVM`lere ait on binlerce mağaza yer almaktadır. Gerek alışveriş merkezlerinin gerekse mağazaların etkinlik, duyuru ve kampanyalarından haberdar olmak için web sitemizin ana sayfa sağ alt köşesinde bulunan bülten üyeliği için mail adresinizi ekle bölümüne güncel aktif kullandığınız mail adresinizi eklemeniz yeterli olacaktır. 

Bültenlerimizde AVM ve AVM`lere bağlı mağazaların kampanya, duyuru ve etkinlikleri ile güncel sinema bilgileri belli priyodlarla mail adresinize gönderilecektir. 

Web sitemizde aradığınız mağazayı farklı yöntemlerle bulabilirsiniz. Bunlardan ilki öncelikle aradığınız mağazanın hangi AVM `de olacağına karar verip o AVM sayfası üzerinden arama yapmanız. Yani öncelikle AVM `yi seçin sonra AVM profil sayfasından Mağazaları seçerek aradığınız markayı bulabilirsiniz. 

Aradığınız mağazayı bulmanın diğer bir yolu ise mağaza adını sitemizde yer alan arama kutucuğuna yazmanız. Böylelikle aynı adı taşıyan tüm mağazaları listeleyebilirsiniz. Listelenen mağalardan size en yakın olanı seçerek mağaza bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

Web sitemizde aradığınız AVM `yi il bazında ya da direkt arama butonumuzdan bulabilirsiniz. İl bazında arama yapmak için buradan aradığınız AVM `ye ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan AVM `nin bulunduğu ili seçmeniz açılan il sayfasından da incelemek istediğiniz AVM `yi seçebilirsiniz. 

Web sitemizde yer alan AVM `lerin kampanya ve duyurularını il bazında ya da arama kutucuğuna ilgilendiğiniz AVM adını yazarak edinebilirsiniz. İl bazında AVM kampanya ve duyurularına ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz. Açılan sayfadan AVM ilini seçerek o ilde ki ilgilendiğiniz AVM kampanya ve duyurularına ulaşabilirsiniz. 

Evet sitemizde yer alan sinema salonlarında ki film seansları güncel olup salonlar ile aynı anda güncellenmektedir. Ancak yine de gitmek istediğiniz salonun iletişim bilgilerinden en güncel sinema seanslarını temin etmenizi öneririz. Sitemizin seanslarda yanılma payı %0,01 `dir. Tüm salonların en güncel sinema seans bilgilerine www.sinema.avm.gen.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 

Sinema sayfamızda ki filmlere puan verebilmeniz için sitemize üye olmanız yeterlidir?

Üyelik işleminden sonra izlediğiniz tüm fragmanlara ve incelediğiniz tüm film detaylarına yıldız vererek puanlamaya destek olabilirsiniz. Unutmayınız ki sitemizde ki film başarı sıralaması siz değerli ziyaretçilerimizin verdiği puanlama ile belirlenmektedir. Bu anlamda kullanacağınız her puan bizler ve film için oldukça önem arz etmektedir. 

Sinema sayfamızda yer alan filmlerinin detaylarına ulaştığınızda hemen film detayının altında yer alan `İzlediklerime Ekle` linki ile o filmin fragmanını ve film hakkında detaylı bilgiye ulaştığınızı belirtmiş olursunuz. Böylelikle sitemize üye olurken oluşturduğunuz profil detay sayfasında izlediğim filmler bölümüne ekleme yapmış olursunuz. Ayrıca daha sonra tekrar o filmin bulunduğu sayfaya geldiğinizde bu fimi izlediniz ibaresi ile karşılaşırsınız.Böylelikle sitemiz tarafından sizlere hatırlatma ve uyarı yapılmış olur. 

`İzlediklerime Ekle` butonunu kullanabilmeniz için öncelikle sitemizde üyeliğinizi oluşturmanız gerekmektedir. 

`Favorilerime Ekle` butonu incelediğiniz ve izlediğiniz filmi favorilere alma işlemidir. Favorilerime ekle diyerek o filmi sitemize üye olurken oluşturduğunuz üye profil sayfanızda yer alan favorilerim bölümüne ekleme yapmış olursunuz. Ayrıca daha sonra tekrar o filmin sayfasına ulaştığınızda favorilerinize ekle ibaresi ile karşılaşırsınız. Ayrıca bir filmi favorilere eklemek o filme daha kısa yoldan ulaşmanızı da sağlar. 

`Favorilerime Ekle` bölümünü kullanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. 

Sinema sayfamızda yer alan `En İyi Filmler` kategorisinde sıralama site ziyaretçilerinin verdiği yıldızlara göre sıralanmaktadır. Başarı sıralamasında en yüksek yıldız alandan, en düşük yıldız alana doğru bir sıralama mevcuttur.

Sizde izlediğiniz, beğendiğiniz ve bence en iyi film bu dediğiniz filmi ödüllendirmeyi yani ona yıldız vermeyi unutmayın. Böylelikle desteklediğiniz filmi en iyi film yapmaya yardımcı olabilirsiniz. 

Sinema sayfamıza üye olarak sayfa içinde bir çok bölüme daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bunu `Favori` uygulaması ile sağlıyoruz. Sitemizde oluşturacağınız profil ile izlediğiniz film fragmanlarına otomatik olarak profilinizde görme fırsatı bulursunuz. Böylelikle aynı fragmanla karşılaştığınız zaman daha önce bu fragmanı izlediğinize dair bilgi alırsınız.

Yine sinema sayfamızda profil oluşturarak favori filmlerinizi, favori sanatçılarınızı, favori sinema salonlarınızı belirleyebilirsiniz. Ve böylelikle profiliniz üzerinden bu alanlara daha hızlı olarak ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca profil sayfanızdan yorumlarınızı ve yorumlarınıza gelen cevapları da görüntüleyebilirsiniz.