Birsen Tezer, MaviBahçe`de unutulmaz bir konser verdi
 

Yakın dönem müzik tarihinin önemli kadın vokallerinden Birsen Tezer, İzmir’in yeni yaşam merkezi MaviBahçe’de unutulmaz bir konser verdi.

 

 

MaviBahçe Kent Meydanı’nda düzenlenen Birsen Tezer konserine İzmirliler yoğun ilgi gösterdi. İzleyicilere duygulu ve hareketli şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşatan Tezer, dinleyicilerin istek parçalarını da seslendirdi. Enerjisini sahneye yansıtan Tezer, sanatın her alanına katkı koyan MaviBahçe yönetimine teşekkür etti.

1984 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı`nın sınavlarına girip eğitime başlamayan Tezer, mezuniyetimden kısa bir süre önce profesyonel müzik yaşamıma başladı. İlk önceleri tek bir gitar ile başlayan serüven 1990 yılında zenginleşerek yerini grup sound’una bırakmaya başladı. İstanbul`un çeşitli mekanlarında grubumla birlikte kendi zevkime uygun repertuarımı oluşturup performanslar sergiledi. 1998 yılında Bülent Ortaçgil`in ``Light`` adlı albümünde Ortaçgil`le bir düet yapan (“Kimseye Anlatmadım”) sanatçı daha sonra yine Ortaçgil`in şarkılarından oluşan tribute albüm ``Şarkılar bir oyundur``da, ``Çığlık Çığlığa`` adlı şarkıyı seslendirmişti.

Favorilerime Ekle
Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder