Dünyanın en büyük 3’üncü organik pamuk tedarikçisi Tchibo
 

Çevre ve insan sağlığına odaklanan Tchibo, pamuklu tekstil ürünlerinin yüzde 80’ini sürdürülebilir ekili alanlardan elde ediyor. Sürdürülebilirliğini yüzde 100’e ulaştırmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Tchibo, dünyanın en büyük üçüncü organik pamuk tedarikçisi oldu.

 

 

Tüketicilerini yenilikçi perakende anlayışıyla buluşturan Tchibo, 2016 yılında organik pamuk içeren 40 milyondan fazla tişört, pijama ve yatak çarşafı üreterek, Textile Exchange’in 2017 Organik Pamuk Pazar Raporu’na göre dünyanın en büyük üçüncü organik pamuk ürünleri tedarikçisi oldu. Çevre ve insan sağlığına odaklanarak büyük başarılar elde eden Tchibo, pamuklu tekstil ürünlerinin yüzde 80’nini hâlihazırda sürdürülebilir ekili alanlardan elde ediyor ve bu oranı 2020 yılında yüzde 100’e çıkarmayı hedefliyor.

Tüm dünyada organik pamuk oranı yüzde 0,4 gibi sınırlı bir orana sahipken zoru başaran Tchibo, WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ve Solidaridad and Pesticide Action Network tarafından oluşturulan Sürdürülebilir Pamuk Sıralaması’nda da dünyanın en büyük 75 pamuk işleyicisi arasında 2’nci oldu.

 

Tchibo’dan 30 milyar litre su tasarrufu

Pamuğun yetiştirilmesini ve satılmasını destekleyen, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Textile Exchange üyesi Tchibo, Organik İçerik Standardı’nı (OCS) kullanarak sürdürülebilir tarıma olan talebi artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Tchibo DOĞA DOSTU çalışmalarıyla, 11 bin 500 olimpik yüzme havuzunu doldurmaya yetecek kadar 30 milyar litre su tasarrufu sağladı. Aynı zamanda Tchibo, böcek ilacı kullanımını azaltarak 24 bin varil ham petrole eşdeğer hacimdeki 3,5 milyon kilogram ilaçtan da tasarruf etti.

Favorilerime Ekle
Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder