Şikayet Yaz

Florentia Village AVM

İstanbul Büyükçekmece Toskana Vadisi`nin hemen yanında Emaar tarafından projelendirilen Florentia Village AVM Designer Outlet Center Türkiye`nin ilk designer outlet`i olacak. Alışveriş merkezi toplamda 125 milyon dolarlık yatırımla dünyanın en seçkin markalarına ev sahipliği yapmayı planlarken, mimarisi ve konsepti ile de Türkiye`de AVM konseplerine de yeni bir soluk kazandıracağa benziyor.

Dünya`nın bir çok ülkesinde Emaar tarafından denenen Florentia Village AVM konsepti en gelişmiş hali ile İstanbul`da gerçekleştirilecek. Daha önce bu konsept ile Floransa, Milano, Venedik ve Napoli’de başarılı olan Emaar İstanbul`da açmayı planladığı Florentia Village AVM ile bu başarısını Türkiye `ye taşımayı hedefliyor.

2 faz`dan oluşan alışveriş merkezi projesinin ilk fazı 100 bin metrekare üzerine kurulacak ve en geç 2017 yılında hizmete girecekken, 2. faz ise 50 bin metrekare de inşa edilecek ve 2018 yılında inşasına başlanarak 12 ayda tamamlanması planlanıyor.

Florentia Village AVM projesinde yok yok. Yatay olarak konumlandırılacak proje toplam zemin kat dahil 3 kattan oluşacak ve 1700 araçlık otoparka sahip olacak. Açılacak faz 1`de 150 adet dükkan,1 adet çocuk oyun parkı,11 adet restoran-kafe,1 adet süpermarket ve 1 adet de büyük dükkan yer alacak. Peyzaj mimarisine de önem verilecek olan projede servis yolları, yaya yolları, üç adet değişik ölçülerde süs havuzu, özel peyzaj alanları ve çocuk oyun alanları yer alması planlanıyor.

Edindiğimiz proje görsellerine göre oldukça zengin bir mimariye sahip olacak projede geniş alışveriş caddeleri, özel dizayn edilmiş peyzaj alanları, birbirinden güzel süs havuzları yer almakta. Türkiye`nin lüks alışverişin adı olacak olan ilk ve tek designer outlet alışveriş alanı için geri sayım sürüyor.

Ulaşım bilgisi olarak Florentia Village AVM Büyükçekmece Karaağaç Mahallesi, Sırtköy Çiftliği, 233 ada, 2 ve 3 parsel mevkiinde konumlanıyor. Emaar’ın aynı bölgedeki konut projesi Toskana Vadisi’ne 150 metre uzaklık mesafesinde konumlanan Florentia Village AVM projesi Büyükçekmece’ye 7 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Favorilerime Ekle

Florentia Village AVM'de Bulunan Bazı Mağazalar

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder
  • gulsah madan
    ne zaman acilcak?