Şikayet Yaz

İstinyePark İzmir Açılıyor!

İstanbul`da açıldığı günden bu yana büyük ilgi gören ve 87 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla da Türkiye`nin en büyük AVM `lerinden biri olan İstinyePark şimdi de bu başarıyı İzmir iline getirmeyi hedefliyor.

Doğuş Gayrimenkul ile Orta Gayrimenkul tarafından yürütülen İstinyePark, İzmir `de toplam 250 milyon dolarlık bir yatırım ile 301 bin metrekare inşaat alanda projelendiriliyor. Yaklaşık 2 bin kişiye istihdam yaratacak projede bir de Otel yer alacak. Otel bölümünde de oldukça titiz çalışan İstinyePark otel konseptinde de sektör için yeni bir konsept üzerinde duruyor. Otel bölümünün inşaat alanı 40 bin metrekare olarak belirlenmiş durumda.

İstinyePark İzmir AVM `nin mimarisi konusunda açık alanların çok daha fazla olacağı, geniş cadde ve dükkanların yer alacağı İstinyePark CEO `su Uğur Berk tarafından paylaşıldı. Projelendirme çalışmalarının 2016 yılında başlayacağı alışveriş merkezi 2018 yılının son çeyreğinde açılması planlanmaktadır. Günlük 45 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen projede, yaklaşık 300 mağaza yer alması planlanıyor.

Otopark alanı olarak da projenin 4 katını ayıran İstinyePark İzmir AVM toplamda 2 bin 430 aracı aynı anda misafir edebilecek.AVM projesinin 1. bodrum katı market, zemin ve 1. kat alışveriş alanı, 2. kat otel lobisi, 3. katında spor salonu yer alırken, 4. kattan 23. kata kadar otel odaları bulunacak. 24. kat çatı olarak suit oda olacak.Peyzaj anlamında da bölgenin en güzel projelerinden biri olmayı hedefleyen İstinyePark 13 bin 624 metrekare peyzaj alanında 585 adet ağaca ve çeşitli türlerde bitkilere yer verecek.İzmir halkı tarafından açılışı büyük bir heyecanla beklenen İstinyePark İzmir AVM çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 

Favorilerime Ekle

İstinyePark İzmir AVM'de Bulunan Bazı Mağazalar

Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder
 • Ali KARA
  İstinye iss sin bir umudu oldu ve güzel ve çekici bir yer geliyor izmirimize.Hayırlı ve ugurlu olsun hepimize.
 • Orhan inalhan
  İzmir için çok ama çok iyi olacak balçova tarafında olması belki biraz ters olsa da izmir de 3 tane bilindik avm den başka avmler de var ama söz konusu istinye ve buna benzer büyük devasa bulunduğu ili canlandırmak açısından işsizliği bir nevze de olsa azaltmak güzel olacaktır.Bir izmirli olarak sabırsızlıkla bekliyoruz.
 • byercet
  İstanbul dan sonra şimdi sıra İzmir de. Doğuş Gayrimenkul de anlaşılan AVM zinciri oluşturmak için kolları sıvadı. İsnyePark gittiği yere kalite götürür. İzmir in alışveriş merkezine ihtiyacı olup olmadığı ayrı tartışılır ama proje olarak gerçekten iyi görünüyor.
 • sibel
  Bence bu bölgeye değer katacak olan bir proje. Evi, işi burada olanlar için oldukça iyi olacak İstinyePark ın İzmir e gelmesi. İstanbul dan bildiğim kalitesine güvendiğim bir AVM. Özellikle sinema severler için oldukça kaliteli bir salon hayali kuruyorum şimdiden.
 • projegezgini
  İzmir halkının genel olarak alışveriş merkezlerine olan tepkisi ortada ancak ben en çok bu devasa yatırıma İstinyePark İzmir AVM\`ye olan tepkisini merak ediyoruö. Daha vakit var, bekleyip göreceğiz.