Şikayet Yaz

Kent Meydanı AVM

2008 yılında hizmete giren Kent Meydanı AVM adından da anlaşıldığı gibi şehrin ortasında kurulmuştur. 10.000 metrekarelik alanı bulunan bir yapı olmasıyla birlikte zamanın nasıl geçtiğini anlayamacağınız bir konsepttir.  Birbirine bağlı ve entegre olan üç ana binadan oluşan alışveriş ve eğlence merkezi olan bu mimari yapıda 96 adet dünyaca ünlü markalı mağazalar, sinema salonları, kafe ve restoranlar ile anfitiyatro bulunuyor ayrı bir yaşam merkezi haline gelmiştir.

Dünyada bazı ülkeler var ki tarihleri, tarihi eserleri ve kültürleri kadar şehirleri ve meydanlarıyla da ünlü olmasıyla adından söz ettiriler. Türkiye’nin büyük şehirlerinden biri olan Bursa’nın da en ünlü ve kalabalık bir meydanıdır Kent Meydanı AVM. Küçükçalık İnşaat A.Ş, Sönmez Turizm Emlak A.Ş ve Özipek İnşaat A.Ş’den oluşan ortaklık yapısıyla hayata geçen bu proje, Avrupa standartlarında tasarlanmış, ödüllü bir modern mimari proje olarak hayat geçmiştir. Ayda ortalama 1.100.000 misafirlerini ağırlayan ve 104 farklı marka karmasını bünyesinde bulunduran alışveriş merkezi, toplam 29.800 metrekare geniş alana sahip olmasıyla en çok tercih edilen alışveriş merkezlerinden biri olmuştur. 

Kent Meydanı AVM, Bursa`nın tam merkezinde yer alması ile kolay ulaşımı sayesinde açıldığı günden bu zamana kadar her yaş grubunun buluşma noktası olmaya devam etmektedir. Bazen o atmoseferi görmek için, bazen de kahvenizi yudumlamak için tercih edilen alışveriş merkezi.  6.500 metrekarelik meydanında çok sayıda açık hava etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. Verilen konserler ve projelerle Bursa’nın kültürel merkezi olma özelliğini de ön plana çıkarmaktadır.

Kent Meydanı AVM, Bursalıların kolayca ulaşım yönünden sıkıntı çekmediği, bütün ihtiyaçlarını hızlıca karşılayabildiği, hareketli ve her zaman canlı bir yaşam merkezidir.Ayrıca Kent Meydanı AVM`nin sürekli tercih sebeblerinden olan nedeni ise 800 araçlık geniş otopark sahip olmasıdır. Günümüzde alışveriş merkezleriden en çok sıkıntı çekilen etkenlerden biri olan otopark problemi bu sayede ortadan kalmış bulunmaktadır.

Favorilerime Ekle
Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder