Şikayet Yaz

Palerium Alışveriş Merkezi

Palerium Alışveriş Merkezi kapılarını 1 Mayıs 2014 tarihinde açmış ve ziyaretçilerine hizmet vermeye başlamıştır.Erzurum doğu ile batı, kuzey ile güney arasında bir geçiş noktası olduğundan özellikle kış aylarında hem yerli hemde yabancı turistlere hitap ettiğinden Erzurum ekonomisi bir hayli artmaktadır.Özellikle 2011 kış olimpiyatlarının Erzurum`da yapılmış olması, yapılan uluslararası tesislerin sağladığı imkanlarla birlikte, Anadolu`da kış turizmin en gözde merkezi olarak rağbet görmektedir.

 

Erzurum`un yerel nüfusu ilçeleriyle beraber 800,000`i bulurken, kentin ekonomik yapısı hızla yükselmeye devam etmektedir. Erzurumda eğitime devam eden 2 üniversiteye ilave olarak üçüncü üniversitenin temelleri atılarak, şehirde öğrenci sayısı 120,000`e yaklaşmıştır. Cumhuriyet`in ilan edildiğinden itibaren Doğu Anadolu`da en çok gelişen illerin başında gelen Erzurum, Doğunun Paris`i olarak söylenmektedir. Çevre illerden gelen misafirler gerek alışveriş, gerek kış sporları, gerekse sağlık gibi ihtiyaçların­dan dolayı Erzurum’u tercih etmektedirler.

Palerium Alışveriş Merkezi adı birbiriyle özdeşleşmiş Palandöken dağı ile Erzurum kültürel dokusundan oluşmasıyla ismini bu kriterlerden esinlenerek adını almıştır. Bu sayede bölge halkının Alışveriş Merkezi ile tanışma fırsatını yakalamıştır. Palerium Alışveriş MerkeziErzurum`un merkezinde  bulunan Cumhuriyet Caddesinde konumlandırılmış olup yayaların en yoğun olduğu bölgede bulunmaktadir.

Palerium Alışveriş Merkezi, 23.000 m2 kapalı alan, 15.500 m2 kiralanabilir alan, 575 m2 eğlence merkezi, 1.200 m2 market, 225 m2 elektronik market, 70 seçkin mağaza, 80 araçlık otopark, 887 m2 5 ayrı salonda 422 kişilik izleyici sayısı ile sinema keyfi, 515 m2 6 Yollu Bowling Salonu ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Palerium Alışveriş Merkezi hem bölge halkının hemde Erzuruma gelen yerli veya yabancı turistlerin ilgisini çektiğinden Erzurum bölgesine ve ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayarak istihdam olarakta üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya devam etmektedir.

 

Favorilerime Ekle
Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder