Sağlıklı Bir Yaşam İçin: Yoga
 

Her hafta Cuma günü alanında uzman konukları ağırlayan Agora Sohbetleri, 24 Mart Cuma günü Yoga Uzmanı Harika Elden’i ağırlayacak. Agora Alışveriş Merkezi A Blok etkinlik alanında saat 16:00’da başlayacak olan söyleşide, Yoga uzmanı Harika Elden ‘’Yoga ile Sağlıklı Yaşam’’ konusu ile ziyaretçiler ile buluşacak. Yoga nedir, sağlıklı yaşam için neler yapmalıyız, faydaları nelerdir, kişiye göre yoga hareketleri hakkında katılımcıları bilgilendirecek olan Harika Elden, merak edilen soruları cevaplayacak.

 

 

Sağlıklı Bir Yaşam İçin: Yoga

Yoga, kökeni Hindistan’a dayanan köklü bir felsefe, bir yaşam biçimidir. Amaç kişinin ruhsal ve bedensel yönden huzur bulmasıdır. Bu da her şeyden evvel kişinin kendini tanıması ile mümkün olacaktır. Yoga kişinin kendini tanıması hususunda en etkili yöntemlerden biridir. Yoga bir dini inanç değildir. Kişinin kendini derinlemesine tanıması ve bu sayede kendinden hareketle evrenin uyumunu yakalaması esasına dayanır. Kişi canlı cansız her şeye derin bir sevgi beslemeyi öğrenir. Bu da onun anlamsız acılarla yıpranmasını engeller.

Ayrıca farklı hareketlerin bir araya gelmesinden oluşan; vücut, zihin ve ruhu kapsayan oldukça eski bir kendini geliştirme sistemi olan yoganın, birçok hastalığın tedavisinde iyi geldiğine inanılmaktadır. Yoga; ruhsal sağlığın yanı sıra metabolizmanın, kas gelişiminin ve sinir sistemi gibi birçok bedensel fonksiyonun da düzene girmesini sağlamaktadır.

Yoga Uzmanı Harika Elden 24 Mart Cuma günü saat 16:00’da gerçekleşecek olan söyleşisinde; yoganın temel basamakları ve de sağlık açısından sağlayabileceği faydaları anlatırken, yoga hareketlerini düzenli uygulayan bireyin hayatını da nasıl olumlu etkileyeceğinden bahsedecek. Daha sonra Elden, başlangıç yoga hareketlerini izleyicilerle uygulamalı olarak paylaşacaktır.

Favorilerime Ekle
Yorumlar
Güvenlik Kodu
Gönder